Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha

U razdoblju od 13. do 17. listopada u OŠ Kneginec Gornji obilježavali su se Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha.

Svečana priredba za učenike nižih i viših razreda održala se 16. listopada u novom dijelu škole. Program nižih razreda započeo je pjesmom prvih razreda Vjek hvaljen budi. Prvi a i b razred izveli su recitacije Mlin i Malo zrno te pjesmu Mlin. Na red je došao drugi a razred svojim igrokazom Mišićeva želja. Treći a razred nastupio je pjesmom i plesnom točkom Mlin, a treći b recitacijom Klasovi zlatni. Zajedničkom točkom nastupili su četvrti a i b razred scenskom izvedbom Tajni recept. Na kraju programa župnik Jadranko Benjak udijelio je blagoslov. Izmoljene su molitve Zdravo Marijo i Slava Ocu te su učenici krenuli na užinu.

Nakon trećeg sata uslijedila je priredba za više razrede. Voditeljice programa bile su Patricija Špoljarić i Karla Novak iz 7 b. Prva točka bio je igrokaz Bolje biti sit nego fit koji su izveli Lucija Pintarić (7. a), Damjan Ivanjko (7. b), Anamarija Benčić (7. a) te Luka Lončarić (7. c). Nakon njih nastupile su Tea Šemiga i Veronika Benčić iz 7. b rap izvedbom pjesme Malo zrno. I višim razredima župnik Benjak udijelio je blagoslov te ih podsjetio na važnost zahvalnosti na blagodatima kojima smo okruženi te na pomaganje bližnjima kojima je pomoć potrebna.