TULUM SLOVA U NAŠOJ ŠKOLI

Naši su učenici 26.listopada sudjelovali u projektu Tulum slova. Škola partner nam je bila OŠ Beletinec koji su ove godine bili gosti u našoj školi.

Glavni cilj projekta je razvijanjem navike čitanja iz užitka olakšati učenicima čitanje i razvoj vještine informacijskog čitanja koje je preduvjet za uspješan život i adaptaciju za cjeloživotno učenje.

Cilj projekta:

- razvijanjem navike čitanja iz užitka olakšati učenicima čitanje i razvoj vještine informacijskog čitanja koje je preduvjet za uspješan život i adaptaciju za cjeloživotno učenje.

- vrijeme posvećeno prevoditeljima

- prijevodi pjesmica i ulomaka na njemačkom jeziku te intervju i njegov prijevod na njemačkom jeziku

- gledanje filmova koje su osmislili učenici OŠ Beletinec

Susret je protekao u izuzetno dobrom i pozitivnom ozračju te želji učenika da se takve aktivnosti provode češće.

U organizaciji Tuluma slova sudjelovali su učenici OŠ Beletinec, njihov knjižničar i učiteljice.

U realizaciji ovoga projekta OŠ Kneginec Gornji sudjelovalo je 20 učenika 6. i 7. i 8. razreda, učiteljica njemačkog jezika Alenka Vuk, učiteljice hrvatskog jezika Tamara Hojnik i Ivana Trogrlić, učitelj glazbene kulture Josip Levatić te knjižničarka Sanja Težak koji su svojim doprinosom omogućili da se projekat uspješno provede.