„Tradicija – moje blago“

Učenici 3.b razreda OŠ Kneginec Gornji sa svojom učiteljicom Lidijom Novosel cijelu školsku godinu radili su na razrednom projektu: Muzej u razredu.

Učeći o prošlosti, predcima i snalaženju u vremenu, učenici su tijekom školske godine u suradnji s njihovim roditeljima, bakama i djedovima prikupljali stare predmete iz svog zavičaja. Na dan muzeja u razredu, (15. lipnja 2023.) učenici su zamijenili uloge učenika s ulogom vodiča i vodičica muzeja te uspješno prezentirali sadržaje iz prošlosti. Sadržaji su prezentirani po postajama: mlin, kuhinja, blagdani, zabava, igre, vešeraj i pegleraj, posao, gorice, štala, škola, ured i radionica. Izradili su brošure svoga mjesta i bili ljubazni domaćini posjetiteljima.

U knjigu utisaka zabilježeni su prelijepi komentari koji su potvrdili veliki trud i zalaganje učenika. U sklopu muzeja bila je i radionica u kojoj su posjetitelji mogli naučiti raditi cvijeće iz krep papira, ogradu iz šiba i pruća te tkati tepihe.

Kometnar učenice Agate Marie Belščak iz 3.b razreda: „Danas sam imala priliku naučiti nekog nešto novo i to mi puno znači jer uvijek drugi uče mene.“

Ponosni smo što su nas posjetili učenici i djelatnici naše škole, djeca iz vrtića Bubamara, roditelji, djedovi i bake te načelnik Općine Kneginec Gornji gospodin Goran Kaniški. Svi učenici uživali su u drugačijem školskom danu i zaključili da nije baš lako biti vodič u muzeju.