U društvu najboljih mladih geografa

Ovogodišnje 30. Državno natjecanje iz geografije održano je u Tuheljskim Toplicama, od 5. do 7. lipnja, a domaćin natjecanja bila je Osnovna škola Lijepa naša iz Tuhlja. Našu je školu predstavljao Adrian Beli, učenik 5.a razreda, u pratnji mentorice Martine Goričanac

Državno se natjecanje sastoji od dva dijela - istraživačkog rada i pisane provjere. Također, sudionici natjecanja imaju priliku posjetiti zanimljive lokalitete kraja u kojem se natjecanje održava, a ovog puta imali smo priliku posjetiti Etno selo Kumrovec i upoznati kako su naši stari nekada živjeli. Adrian se odlično pripremio za natjecanje te je dostojno predstavio našu školu. Sudjelovanje na državnom natjecanju iskustvo je koje se pamti cijelog života. Čestitke Adrianu!