„Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“

Po treći put, OŠ Ivana Brlić – Mažuranić Ogulin organizirala je susret dječjeg likovnog i literarnog stvaralaštva „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“ u spomen na Ogulinku i hrvatskog „Andersena“ Ivanu Brlić – Mažuranić koja se istakla kao slavna umjetnica „od pera“ u domovini i svijetu.

Tema ovogodišnjeg likovnog  natječaja bila je: Život malog nestvarnog lika Jagora iz Ivaninih „Priča iz davnina“ (izrada stripa).

Na 3. likovno – literarnom natječaju sudjelovalo je ukupno 20 osnovnih škola (60 učenika i 20 mentora) iz Republike Hrvatske.

U mlađoj kategoriji učenika 3.-5. razreda sudjelovali su i učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Lidijom Novosel. Za uspješno sudjelovanje pristigle su Zahvalnice koje su 18. travnja 2023. godine podijeljene u Ogulinu na završnoj svečanosti. Zahvalnice su dobile učenice: Agata Maria Belščak, Tena Knok, Tia Cindori, Lea Špoljarić i Mia Vitez Magdić.