FESTIVAL ZNANOSTI 24. - 29. travnja 2023.

Povodom ovogodišnjeg Festivala znanosti u našoj školi je u četvrtak, 27. travnja 2023. održana dvosatna radionica za djecu predškolske dobi Dječjeg vrtića Bubamara. Naše učenice Marta Grabar, Lea Cvek, Vida Kolednjak, Nika Turković, Laura Marković, Tena Marković, Tea Vugrinec i Lana Vugrinec su u veselom ozračju učionice biologije i prirode približile znanost mališanima kroz znanstvene čarolije te ih potakle na aktivnu suradnju, logičko razmišljanje i zaključivanje. Vrtićarci su imali priliku vidjeti erupciju vulkana, rasplesane grožđice, lebdeću lopticu, nestašnu ribicu od papira, stvaranje crne mambe, istražiti koji predmeti provode struju, isprobati kako se mogu ugasiti rođendanske svjećice bez puhanja i mijenjati boje uz pomoć čarobnog štapića. Oni hrabriji mogli su izbliza pogledati lubanje i oklope rakova, ali i držati u rukama kornjaču i paličnjaka. Vrlo su rado asistirali u izvođenju pokusa, postavljali pitanja, davali odgovore i dijelili iskustva. Bilo nam je jako, jako lijepo i stoga se veselimo novom susretu!