"Kad se kriju mnoge stvari, tad se pišu spomenari"

S veseljem smo dočekali srijedu, 28. travnja, i odlazak u posjet našim dragim susjedima u OŠ Sveti Ilija da pogledamo izložbu spomenara koja je postavljena u sklopu njihovog projekta iz Građanskog odgoja. Zahvaljujući prijevozu DVD-a Gornji Kneginec i Varaždinbreg grupa učenika viših razreda  s učiteljicama Hojnik T., Trogrlić I. i Težak S. uživali su u izložbi i razgledu njihove nove škole, a pridružila nam se i učiteljica Gregur Ž. sa svojom grupom učenika iz 3.a razreda.

Izložba povezuje prošle generacije s današnjima i dio je projekta "Kad se kriju mnoge stvari, tad se pišu spomenari". Projekt je pokrenut s dva temeljna cilja. Prvi je oživjeti tradiciju pisanja spomenara među učenicima, a drugi je napraviti i sačuvati uspomenu zbog preseljenja iz stare u novu školsku zgradu. Dio izložbe spomenara jedinstvena je putujuća izložba Muzeja spomenara, u vlasništvu bračnog para Igora i Željke Novaković iz Zagreba. To je impresivna zbirka spomenara, od kojih najstariji datira iz 1814. godine. Drugi dio izložbe su spomenari iz školske zajednice - učitelja, obitelji i prijatelja iz djetinjstva.

Naši učenici, ali i mi učiteljice, uživali smo u materijalnoj ostavštini prijašnjih generacija, prisjetili se svojih spomenara, a vjerujemo da smo ovom terenskom nastavom potaknuli i neke naše učenike da počnu pisati i stvarati svoj spomenar.