SOBA ZA BIJEG - DAN PLANETA ZEMLJE

Nacionalna kampanja Tjedan cjeloživotnog učenja ove se godine održala pod geslom „Provježbaj mozak“, od  17. do 23. travnja 2023. godine. U našoj smo školi tjedan obilježili raznim radionicama od kojih je jedna bila Soba za bijeg  posvećena Danu planeta Zemlje. Cilj aktivnosti je bio da učenici, kroz igru i suradnju, razbiju šifru i otkriju njeno značenje. Šifra je bila latinska poslovica „Medicus curat, natura sanat“, a kako bi došli do nje, učenici su u grupama prema uputama tražili tragove i ključeve na području cijele škole. Tražeći ključeve, ujedno su i učili o važnosti očuvanja okoliša, recikliranju i utjecaju čovjeka na okoliš. Nakon što su otkrili sve ključeve i razbili šifru, pretražujući internetske baze podataka trebali su otkriti značenje poslovice. Najbrža grupa primila je simboličnu nagradu i priznanje. U radionici je sudjelovalo šezdesetak učenika viših razreda.

Učenici su s veseljem i brojnim pozitivnim reakcijama završili radionicu te tako pokazali da je igra jedan od najboljih oblika učenja te se vesele novim zagonetkama koje će im pripremiti njihove učiteljice Kristina Maričić i Martina Goričanac.