Učiti lako može svatko!

U učionici biologije i prirode 21. travnja 2023. predstavljena je edukativna društvena igra o zaraznim bolestima pod nazivom Biohazard. Za učenike naše škole održana je radionica u kojoj su kroz igru, druženje i zabavu imali priliku naučiti nešto novo o zaraznim bolestima, a oni odvažniji ojačati svoje jezične kompetencije igrajući igru na engleskom jeziku.
Igru su osmislile učenice koje pohađaju izvannastavnu aktivnost Biosigurnost i biozaštita.
Igra dolazi u valjkastoj kutiji, a sastoji se od 20 puzzli koje najprije treba sastaviti u igraću ploču. Uz nju dolaze kartice na hrvatskom i engleskom jeziku. Svaka kartica sadrži zanimljivost o određenoj bolesti i uputu što igrač treba napraviti kako bi se igra nastavila. Cilj je što prije pobjeći iz vrtloga bolesti i spasiti se. Igra je napravljena za 4 igrača, a namijenjena je učenicima od viših razreda osnovne škole nadalje. Figurice simboliziraju viruse, a načinjene su pomoću 3D printera.

Zahvaljujući općini Gornji Kneginec i lokalnim sponzorima – Biovitalisu, Gašo trgovini, Leier d.o.o., Kerobenzu i ljekarnama Salus koji su prepoznali naš trud i financijski nas podržali, omogućili su da naša ideja postane stvarnost dostupna svima.
Travanj je mjesec u kojem se pažnja pridaje društvenim igrama jer osim što su zabavne, vrlo su korisne zato što razvijaju emocionalnu stranu osobnosti i socijalne vještine, povećavaju kognitivnu funkciju mozga i smanjuju stres. Stoga nastojimo poticati naše učenike na igru, ali i na njihovo stvaranje.