DAN DRUŠTVENIH IGARA

Društvene igre su zabavne i vrlo korisne jer razvijaju emocionalnu stranu osobnosti i socijalne vještine, povećavaju kognitivnu funkciju mozga i smanjuju stres. Njihov se dan obilježava 11. travnja na veselje svih ljubitelja društvenih igara radi druženja, natjecanja i njihove popularizacije.

Kako bi obilježili Dan društvenih igara, u našoj je školi 11.4.2023. održan Turnir u društvenim igrama. Najpopularnije igre među našim učenicima su Šah, Uno, Čovječe ne ljuti se, Twister i Država, grad, selo. U turniru je sudjelovalo 82 učenika nižih razreda i 78 učenika viših razreda.

Najuspješniji u šahu bili su David Juzbašić iz 8.c i Marino Cepanec iz 4.b. Pobjedu u Unu slavili su Fran Hercog iz 7.b i  Tia Klopotan iz 1.b. Prvo mjesto u igri Čovječe ne ljuti se pripalo je Eriku Eršegu iz 7.b i Niki Plantak iz 3.a. Najboljom u Twisteru pokazala se Marta Grabar iz 7.b, a u igri Država, grad, selo Evita Hamelec iz 8.b.

Čestitamo svim pobjednicima i zahvaljujemo svim učenicima i djelatnicima koji su se odazvali. Vidimo se dogodine!