Međunarodni likovni natječaj u Njemačkoj

Učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Lidijom Novosel sudjelovali su na Međunarodnom likovnom natječaju 2023. Iserlohn – Essen – Rovinj – Karlovac – Jajce na temu DRVO/mudrost – znanje – križ – stablo, koji svake godine raspisuju i organiziraju za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole naši umjetnici Ankica i Ante Karačić koji žive u Njemačkoj.

Ovogodišnja tema bila je složena kao i sve prethodne i za njezino odrađivanje trebalo je vremena i strpljenja. Međutim nadmašeni su svi prethodni natječaji do sada. Sudjelovalo je 150 škola s 200 učitelja iz 10 zemalja. Pristiglo je više od 1500 radova. Stručni žiri (dr. Rainhard Veit, direktor umjetničke škole i Reiner Danne, direktor Gradske galerije u Iserlohnu) pregledom pristiglih radova u Gradskoj galeriji u Iserlohnu donio je krajem ožujka 2023. odluku o najuspješnijim učenicima. Glavni pokrovitelj ovog zapaženog kulturnog događaja u Njemačkoj i u Hrvatskoj bio je i ove godine Hrvatski glas Berlina.

Među nagrađenim učenicima bili su i učenici naše škole. Učenica Paula Meštrić osvojila je 3. mjesto i dobila Diplomu za svoj uspjeh. Učenik Patrik Pavlović osvojio je 4. mjesto i s ostalim učenicima iz razreda (15 učenika) dobio Zahvalnicu.