DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Pod sloganom Zajedno za bolji internet u našoj smo školi raznim aktivnostima na satovima informatike obilježili Dan sigurnijeg interneta.

Učenici viših razreda prisustvovali su radionicama Centra za sigurniji Internet koje je provodila učiteljica informatike Martina Boltižar. Učenici su igrajući društvenu igru na temu Online izazovi: Koliko je tanka granica između zabave i opasnosti naučili zašto i kako se odgovorno ponašati na društvenim mrežama i internetu.

Sudjelovanje u izazovima, kao i međusobno natjecanje koje isti omogućavaju, kod djece i mladih oduvijek je izazivalo veliko zanimanje. Društvene mreže, ali i Internet općenito, ovakvim aktivnostima danas pridodaju dodatnu pažnju. U posljednje se vrijeme susrećemo i s onim izazovima koji su usmjereni na rizična i opasna ponašanja djece i mladih.

Cilj radionice bio je potaknuti razvoj osobne odgovornosti pri susretu s online izazovima.

Uz radionicu, učenici su igrajući Kahoot kviz ponovili, ali i naučili nešto novo o sigurnosti na internetu, osobnim podatcima, elektroničkom nasilju kao i gdje prijaviti neprimjereni sadržaj te kome se mogu obratiti za pomoć i savjet.