Literarni natječaj za naslov Dječjeg turističkog ambasadora

U prosincu, 2022. završio je literarni natječaj udruge Mlada pera iz Čakovca. Udruga Mlada pera je udruga za promicanje dječjeg literarnog stvaralaštva i blogiranja. Na kraju 2022. godine proglasili su literarne radove 10 dječjih turističkih ambasadora. Na portalu Top generacija objavljeni su radovi pristigli na natječaj.

Zadatak mladim literatima bio je izazvati kod čitatelja želju da posjeti kraj iz priče ili pjesme. Svi izabrani literarni radovi poslani su Turističkim zajednicama mjesta u kojem žive njihovi autori, a sami autori dobili su plaketu i poklon – bon.

Među posebno pohvaljenim autorima našla se i naša učenica Tia Cindori  iz 3.b, sa svojom pričom. Nagrađena je poklon – bonom za bilo koju trgovinu Mullera u iznosu 100,00 kuna, odnosno poslije 1. siječnja 2023. u protuvrijednosti eura.

Tia je bila oduševljena lijepim riječima kojima su joj se obratili u dopisu s kojim je stigla i njezina nagrada.

Učiteljica Lidija Novosel ponosna je na svoju učenicu i čestita joj na uspjehu te se nada da će i dalje nastaviti pisati priče i pjesme.