READING IS FUN

Učenici 7.a i 7.b. razreda, Ema Cigrovski, Elena Čurila, Lana i Simon Vugrinec 22.11.2022. godine, prisustvovali su prvom od tri planirana susreta partnerskih škola unutar županijskog projekta “Reading is fun” u Osnovnoj školi grofa J. Draškovića u Klenovniku. U projektu sudjeluju Osnovna škola Kneginec Gornji, Osnovna škola grofa J. Draškovića Klenovnik i Osnovna škola Vinica.

Susret je započeo individualnim predstavljanjem svakog sudionika na engleskome jeziku izražavanjem prema zadanim temama. Zatim je slijedio glavni dio susreta, čitanje pjesme, citata ili dijela romana na engleskome jeziku nakon kojeg su prisutni objasnili zašto su odabrali svoje štivo te što ono njima predstavlja. Nakon aktivnosti sudionici su komentirali pročitane ulomke, a komentari su bili dirljivi i pozitivni. Zadnja aktivnost odvijala se u zadrugarskoj prostoriji u kojoj su podijeljeni u skupine, učenici i učiteljice izvlačili recepte na engleskome jeziku te suradnički ispekli Čokoladne brownies-e, Linzer keksiće te Bakine i Božićne kolačiće. Radionica je bila vesela, opuštajuća i prepuna smijeha. Neki učenici okušali su se u aktivnostima koje kod kuće nisu ranije radili kao pranje posuđa ili valjanje tijesta no uživali su u druženju. Nakon degustiranja ukusnih kolačića nastavili smo aktivnosti uz iznošenje dojmova te evaluacijom projektnih aktivnosti. Učenici domaćini gostima su pokazali prostore svoje škole koja im se veoma svidjela.

Današnje zabavno i uspješno druženje na engleskom jeziku učenici su ocijenili čistom peticom te s nestrpljenjem iščekuju sljedeći susret u školi Vinica kada će nam se partnerske škole pridružiti, ali s drugim učenicima. Veselimo se veljači i ponovnom druženju!

Učiteljica engleskog jezika Jasna Žimbrek

Ishodi projekta su poticanje čitanja iz vlastitog zadovoljstva, usavršavanje govornih i čitalačkih sposobnosti engleskoga jezika, poticanje suradništva te razvoj socijalnih vještina, stavova i vrijednosti. Današnja nastava odvijala se na engleskome jeziku u Osnovnoj školi grofa J. Draškovića u Klenovniku gdje su se okupile učiteljice engleskoga jezika iz svih partnerskih škola i njihovi učenici te školska knjižničarka.