Veseli Kneginec - tradicija u vinu, zanatima i običajima

U subotu, 5. studenog 2022., u sportskoj dvorani i dvorištu naše škole, održan je  12. tradicijski sajam „Veseli Kneginec - tradicija u vinu, zanatima i običajima“. Sajam već tradicionalno organiziraju Općina Gornji Kneginec i Turistička zajednica Općine Gornji Kneginec.

Sajam je osmišljen kao manifestacija izložbenog, prodajnog, degustacijskog i zabavnog karaktera s ciljem da posjetiteljima približi baštinu kneginečkog kraja kroz autohtonu gastronomsku ponudu, tradicijske proizvode, stare zanate, glazbu i običaje.

Među dvadesetak izlagača bila je i Učenička zadruga „Kneginja“. Posjetiteljima je predstavljen rad zadruge te su po prigodnim cijenama mogli kupiti učeničke rukotvorine i upoznati se s proizvodima Zadruge. Učeničku zadrugu predstavljale su učenice Tena Medved, Lucija Novak i Manuella Novosel u pratnji učiteljice i voditeljice zadruge Martine Goričanac. Posjetitelji su pokazali velik interes za učeničke radove te su pohvalili rad Zadruge, dok su organizatori zahvalili na sudjelovanju te su nam uputili pozivnicu za sudjelovanje na budućim manifestacijama u njihovoj organizaciji.