Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje

U OŠ Kneginec Gornji svečano su obilježeni Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Naime, u razdoblju od 14. do 18. listopada različitim aktivnostima obilježeni su dani kada se posebno zahvaljujemo Majci Zemlji na blagodatima koje nam pruža. Tako su učenici sa svojim razrednicima ukrašavali učionice jesenskim plodovima i literarnim radovima na temu Kruh i Plodovi zemlje, izrađivali su se i blagovali pekarski proizvodi, pričalo se o narodnim običajima  kneginečkoga kraja te se isticala važnost zdrave prehrane. U hodnicima škole napravljene su prave male izložbe starinskih alata kojima se obrađivala zemlja, prerađivalo sjemenje i pripremao kruh, a koje je u sklopu projekta Lepi moj kaj zajedno s učenicima izradila učiteljica Martina Marušić Goričanac. Niži razredi su sa svojim učiteljicama i uz pomoć roditelja ukrasili hol jesenskim plodovima i pekarskim proizvodima te prigodnim plakatima naslovljenim Kruh naš svagdanji. Učenici viših razreda pisali su lirske pjesme o kruhu,  poruke  o  važnosti kruha i očuvanju Zemlje, izrađivali su plakate pod naslovima: Dobar kao kruh, Tko tebe kamenom, ti njega kruhom, Kruh sa sedam kora. Završna svečanost održana je u četvrtak 17. listopada kada se obilježava i Svjetski dan protiv siromaštva. Učenici nižih razreda pod vodstvom vjeroučiteljice Maje Bobek Ivanjko i u suradnji učiteljica nižih razreda izveli su kratki program koji se sastojao od literarnih, recitatorskih, dramsko – scenskih i pjevačkih točaka pod naslovima: Što radi pekar, Kruh, Pred pekarom, Nesla dekla, Voćni rap, Minerali i vitamini, P. S.  139, Malo zrno, Bog, Blago danu koji počinje mirisima kruha. Hranu i jesenske plodove na kraju je posvetio velečasni Jadranko Benjak.

Program viših razreda pripremila je vjeroučiteljica Marina Košćak. Sastojao se od mudrih misli o kruhu, igrokaza Samo jedno dobro djelo i plesne točke. Na kraju programa ponovno je svoj blagoslov dao velečasni Benjak.