UČENICE NAŠE ŠKOLE POSJETILE OHRID

Učenice sedmog razreda naše škole Katja Hrastovec, Marta Grabar i Nika Turković sudjelovale su u razdoblju od 22. do 26. kolovoza na Međunarodnom festivalu Kostoski u Ohridu, Republika Sjeverna Makedonija. Nakon završenog projekta Europskoga socijalnog fonda  „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ u kojem su aktivno  sudjelovale protekle školske godine, pozvane su od KUD-a „Toplice“ iz Varaždinskih Toplica na ovaj respektabilni međunarodni festival tradicijske glazbe.

Tijekom petodnevnog boravka, naše su učenice uz pratnju svog učitelja glazbene kulture i voditelja projektne tamburaško-pjevne radionice Josipa Levatića aktivno sudjelovale u službenom dijelu festivala (nastupi na ulicama i trgovima Ohrida), dok su slobodno vrijeme provodile u obilasku Ohrida i upoznavanju kulturno-povijesnih znamenitosti toga predivnog grada i okolice: amfiteatar, crkva sv. Klimenta, crkva sv. Sofije, crkva sv. Jovana, manastir sv. Nauma Ohridskog, Zaljev kostiju i Muzej na vodi i Biljanini izvori.

Oduševljene ljepotama Sjeverne Makedonije i druženjima s folklorašima iz Mađarske, Češke, Zagreba, Srbije, vratile su se kućama prepune nezaboravnih dojmova.