25. smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

U Osnovnoj školi Visoko 10. lipnja 2022. održala se 25. smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije. Nakon dvije godine, smotra učeničkih zadruga ponovno je održana uživo, a na njoj je sudjelovalo 20 učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola, Centar za odgoj i obrazovanje "Pahinsko" te Centar izvrsnosti za poduzetništvo Varaždinske županije. Svoje poduzetničke aktivnosti po prvi puta predstavila je i Učenička zadruga Kneginja.

Na smotri rad zadruge boduje prosudbeno povjerenstvo kroz nekoliko elemenata - pisano izvješće, praktičan rad te estetski izgled izložbenog prostora i estetski izgled i uporabna vrijednost proizvoda. Našu zadrugu su na ovogodišnjoj smotri predstavljale učenice 6.c razreda, Tena Medved i Lana Žvorc te učiteljice Martina Boltižar i Martina Goričanac. Proizvod koji je zadruga predstavljala bila je društvena igra Križić - kružić, u potpunosti izrađena od prirodnih materijala.

Društvena igra bila je vrlo zanimljiva posjetiteljima smotre, a neki su je i odigrali te se time, barem nakratko, vratili u svoje djetinjstvo. Prosudbeno povjerenstvo je na temelju zadanih kriterija našoj zadruzi dodijelilo 45 od mogućih 50 bodova. Zadruga se time plasirala na odlično 5. mjesto. Čestitamo mentorici Martini Boltižar te učenicama Teni i Lani na postignutom uspjehu!