Tema: „ Mudrost osmijeha, a ne podsmijeha“

Natječaj je raspisan 25. listopada 2021. za djecu  Hrvata u iseljeništvu i djecu Iz Republike Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole. Organizatori su Ankica i Ante Karačić te Matica hrvatska za Ruhrsko područje.

Izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijeloga svijeta održala se u Njemačkoj  u Gradskoj galeriji u Iserlohnu 13. ožujka 2022. pod pokroviteljstvom  Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetskog portala Hrvatski Glas Berlina, OŠ Ljudevita Gaja Zaprešić, OŠ Hinka Juhna Podgorač kod Đakova, OŠ Stjepana Vrljića Sovići Bosna i Hercegovina, te Hrvatskog kulturnog centra Novi Sad. Na izložbi su objavljena postignuća u likovnom tako i u literarnom stvaralaštvu.

Našu školu unatoč pandemiji Covid-a 19 predstavljali su učenici 2.b razreda (Agata Maria Belščak, Jan Bubnjarić, Mia Levatić, Tena Knok, Dorian Mihalić, Patrik Pavlović i Mia Vitez) sa svojom učiteljicom Lidijom Novosel.

Učenica Mia Vitez osvojila je 4. mjesto na Međunarodnom likovnom natječaju i dobila Diplomu za svoj postignuti uspjeh. Ostali učenici koji su sudjelovali u likovnom natječaju dobili su Zahvalnice.