Biosigurnost i biozaštita

Državna smotra održana je 11. - 13. svibnja 2022. u Osijeku, a na njoj se predstavila i naša škola čiji je rad odabran u pet najboljih u kategoriji 7. i 8. razreda na prostoru čitave Hrvatske.

Organizatori Smotre su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje, Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“ Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu Hrvatskog liječničkog zbora.

Našu su školu predstavljali učenici Lana Knok, Dora Kolednjak i Teo Kralj iz 8.a razreda pod mentorstvom učiteljice Kristine Maričić. Učenici su istražili važnost kožnog mikrobioma te su svoje rezultate i zaključke vrlo uspješno predstavili članovima Povjerenstva te su jednako uspješno odgovarali na postavljena pitanja. Zbog toga je Državno povjerenstvo izlaganje naših učenika pohvalilo i istaknulo kao najbolje u kategoriji u kojoj su se natjecali.