„ŠKOLSKI SPORT I OLIMPIJSKI POKRET ZA „2021./2022. god.“

Hrvatski školski sportski savez (HŠSS), u suradnji s Hrvatskim olimpijskom akademijom (HOA) proveo je likovni natječaj pod nazivom Školski sport i olimpijski pokret. Ovogodišnji natječaj bio je pod nazivom Olimpijski krugovi.

Radovi pristigli u kategoriju osnovnih škola pregledani su od strane Ocjenjivačkog suda te se među prva tri nagrađena rada našao i likovni rad učenice Agate Marie Belščak koja je učenica 2. b razreda OŠ Kneginec Gornji.

Pobjednici su utvrđeni usporedbom svih radova temeljem ispunjenja kriterija propisanih točkom d) Natječaja (likovni uradak treba biti interpretacija ili redizajn olimpijskih krugova učinjen ručno bilo kojom likovnom tehnikom na papiru dimenzija 21 cm x 29,7 cm, odnosno formatu A4).

Tako je učenica Agata Maria Belščak s njezinom učiteljicom Lidijom Novosel osvojila 3. nagradu i donijela vrijednu nagradu školskom sportskom društvu OŠ Kneginec Gornji, čiji je voditelj Emerik Večerić, u vrijednosti od 4.000,00 kuna (sportska oprema i rekviziti). Kao autorica nagrađenog rada Agata Maria Belščak bit će nagrađena sportskom opremom u vrijednosti od 800,00 kuna.

Natječaj za školsku godinu 2021./2022. bio je otvoren od 28. veljače 2022. godine i trajao je do 07. travnja 2022. godine. Na natječaju je objavljeno ukupno 90 školskih sportskih društava, osnovnih i srednjih škola iz Republike Hrvatske koje su poslale 460 radova. Od toga je 62 ŠSD osnovnih škola bilo s 350 radova te 28 ŠSD srednjih škola s 110 likovnih radova.

Rezultati provedenog likovnog natječaja objavljeni su 29. travnja 2022. godine.

Pristigli radovi bit će izloženi kao izložba na završnicama Državnog prvenstva školskih sportskih društava za osnovne i srednje škole u školskoj godini 2022./2022. te objavljeni na internetskim stranicama i društvenim mrežama HŠSS-a i HOO-a te u časopisu Hrvatskog olimpijskog odbora „Olimp“.