Cilj 10. likovnog natječaja „VOLIM MLIJEKO!“ bio je crtamo i pošumljavamo.

U likovnom natječaju sudjelovalo je 7.300 zanimljivih, maštovitih radova šuma i šumskog svijeta iz 400 škola jer je tema ovogodišnjeg likovnog natječaja bila Šuma. Likovni natječaj proveden je pod potporom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja te Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb.

Nagrađeno je 10 učenika na temu šume. Svaki rad predstavlja 1.000 sadnica drveća. Ovog proljeća u Gorskom kotaru posaditi će se 10.000 sadnica u suradnji s Hrvatskim šumama te će tako iz učeničkih radova uistinu niknuti šuma.

Našu školu su na ovom likovnom natječaju predstavljali učenici 2.b razreda (Patrik Pavlović, Samuel Mikić, Mia Levatić, Jan Bubnjarić, Agata Maria Belščak, Tena Knok, Vilim Lončarić, Niko Soldatek, Lea Špoljarić, Mia Vitez i Dorian Mihalić) s učiteljicom Lidijom Novosel.

Likovni rad učenika Doriana Mihalića ušao je u finale u izbor za nagradu publike.

Svi učenici dobili su Priznanja, a povodom Dana planeta Zemlja uključili smo se i u obrazovni ekoprojekt Dukatići čuvaju prirodu u kojem smo se bavili tematikom čuvanja šuma te bogatstvom šumskog svijeta koji se u njima krije.