Izložba i izbor najljepše pisanice „Ususret Uskrsu“

Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan i ove je godine organizirala izložbu i natjecanje učeničkih zadruga pod nazivom „Ususret Uskrsu“. Izložba i natjecanje ove se godine održava kombinirano, uživo i online. Zadruge sudjeluju u natjecanju pisanicom koja je izrađena u bilo kojoj od 3D tehnika. Tema natjecanja je „Pisanica boje neba“.

Učenička zadruga Kneginja na natjecanju sudjeluje pisanicom koju su izradili mali zadrugari, učenici 2.b razreda, pod mentorstvom Lidije Novosel, učiteljice razredne nastave. Pisanica je izrađena metodom kaširanja, a zatim je obojena u tonove plave boje. Metodom grafike na nju su otisnute zlatne zvijezde, a na vrhu je trnova kruna sa cvjetovima. Pisanica simbolizira uskršnju večer, vrijeme kada se rađa novi život i stvara novi početak.

U petak, 8. travnja 2022., na sastanku varaždinske podružnice Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva u Srednjoj školi „Arboretum Opeka“, voditelji zadruga imali su priliku uživo razgledati sve prijavljene pisanice i dati glas svojem favoritu.

Radovi svih prijavljenih zadruga objavljeni su na Facebook stranici Srednje škole „Arboretum Opeka“ gdje možete putem oznake Like/Sviđa mi se glasovati za jednog ili više favorita od ponedjeljka, 11.4.2022., do subote, 16.4.2022.

Pozivamo vas da svojim glasom podržite našu učeničku zadrugu i glasujete za pisanicu broj 5. Pobjednik je pisanica koja osvoji najviše lajkova yes

U nastavku se nalazi poveznica pomoću koje možete pristupiti stranici. Hvala vam na podršci!