Fotografski natječaj „Upoznaj Hrvatsku“

Udruga „Ponos domovine“ i ove je školske godine organizirala natječaj za izložbu fotografija „Upoznaj Hrvatsku“. U natječaju su mogli sudjelovati učenici iz Hrvatske, polaznici Hrvatske nastave u Bosni i Hercegovini, susjednim državama s hrvatskom nacionalnom manjinom te iseljeništvu. Cilj i svrha natječaja je potaknuti sudionike na fotografiranje tema koje nas povezuju sa sadašnjom ili nekadašnjom domovinom. Također, jedan od ciljeva je i popularizacije fotografije kao hobija. Sudionici natječaja mogli su prijaviti do dvije fotografije. Sve prijavljene fotografije objavljene su na Facebook stranici udruge. Natječaj je završio 1. ožujka 2022. nakon čega je stručni ocjenjivački tim u sastavu  Branka Hlevnjak - povjesničarka umjetnosti i likovna kritičarka, Slavka Pavić - fotografkinja te Hrvoje Saršon - fotograf odabrao 25 najboljih fotografija. One su objavljene na službenoj internetskoj stranici udruge te na Facebook stranici udruge.

U natječaju je svojim fotografijama sudjelovao i Damijan Belavić, učenik 7.c razreda naše škole. Iako njegove fotografije nisu odabrane u 25 najboljih fotografija, dobio je pohvale stručnog ocjenjivačkog tima i poticaj da se i dalje nastavi baviti fotografijom.