Mjesec hrvatskoga jezika

Mjesec hrvatskoga jezika obilježen vizualno-taktilnom mini izložbom i edukativno-informativnim prilozima.

Mjesec hrvatskoga jezika (21.2. – 17.3.) počeli smo obilježavati u veljači interaktivnim predavanjem u šestim razredima u suradnji sa školskom knjižničarkom što se je nastavilo vizualno-taktilnom mini izložbom i postavljanjem informativnih i edukativnih priloga u prostoru hola škole.

Svi zainteresirani mogli su zastati i na trenutak se vratiti u crkvicu svete Lucije i pročitati Bašćansku ploču, upoznati se s glagoljicom kao prvim hrvatskim pismom ili pokušati pročitati Misal po zakonu rimskoga dvora. Kronologija obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika  vodila ih je za svaki dan događanja, a na karti Republike Hrvatske moglo se putovati kroz šarenilo nijansi hrvatskih narječja. Zadnji dan Mjeseca hrvatskoga jezika zaustavili smo se na stranicama Telegrama, novina, u kojima je objavljena dragocjena Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika koja je postavila temelje položaju našeg materinjeg jezika.

Uvijek je dobro ponoviti  „gradivo“ pa smo i uočavali najčešće pogreške i ispravne oblike u pismu i izgovoru svakodnevnih jezičnih situacija.

Voljeti svoj jezik može svatko. Kako? Znanjem, poznavanjem i njegovanjem hrvatske lijepe, prelijepe riječi.