ZA UČENICE 5. I 6. RAZREDA

U organizaciji ŠSD Kneginec pod vodstvom učitelja Emerika Večerića i Nikole Katalenića, 15.3.2022. je u našoj školi održano natjecanje u odbojci za učenice petih i šestih razreda. Naša škola uvrštena je u skupinu 5 natjecanja ŠŠSVŽ.

Na školskom natjecanju nastupili su učenici iz OŠ Kneginec, OŠ Jalžabet, OŠ Sračinec i OŠ Cestica. Pobjednici skupine 5 su učenici ŠSD Sračinec, iako su učenice OŠ Kneginec odličnom igrom pokazale najbolje izvedbe, zbog vlastitih grešaka poklonoile su pobjedu učenicama OŠ Sračinec, koje nisu ispustile pobjedu iz ruku i na kraju slavile pobjedu te se plasirale u završnicu na županijsku razinu natjecanja koje će se održati početkom travnja. 2022 u Areni u Varaždinu.

⇒ Za našu školu nastupili su: Lucija Kušter, Tea Vugrinec, Nina Koprek, Nika Turković, Erin Meštrić, Katja Hrastovec, Ivona Šestak, Nives Plantak, Marta Grabar, Tea Golubić, Leona Hrastić i Anja Sačić.

TJEDAN DANA FAIR PLAYA

Na startu turnira koji je odigran, sudionicima i profesorima voditejima škola prezentiran je projekt Fair play koji je iznjedrio i drugu dobitnicu kartona Fair play.

Popularizacija školskog sporta kroz ideju sportskog - fair play odnosa prema, igri, suigračima, protivnicima i publici, zauzimanje za razvoj pozitivnih vrijednosti u sportu, timskog rada, tolerancije, međusobnog poštovanja, primjene pravila igre, istine, solidarnosti i suradnje, pokazala se i na primjeru Lene Šobak učenice OŠ Sračinec koja je pokazala poštivanje pravila igre i uvažavajući protivnika i suigrače postupila fer u odnosu prema protivnicima.

Lena je u situaciji kada je protivnička ekipa uputila servis loptu na aut liniju, skrenula pozornost da lopta nije izašla iz terena sudac je bio u lošoj poziciji i nije mogao procjeniti dali je lopta izašla ili nije, lopta bila za protivničku ekipu koja je iz te situacije postigla poen.

Svojim postupkom Lena je potvrdila uspješnost projekta fair playa i dobila karton Fair Play igrača. Bravo Lena!