Dan materinskog jezika i Dan glagoljice

Uoči početka Mjeseca hrvatskoga jezika i povodom obilježavanja Dana materinskog jezika i Dana glagoljice, aktivnostima u šestim razredima obilježeni važni dani za hrvatski jezik.

Stihovima Paje Kanižaja, Vladimira Nazora i Petra Preradovića započelo je interaktivno druženje učenika šestih razreda uz vodstvo knjižničarke Sanje Težak na temu materinskog jezika čiji dan obilježavamo 21. veljače, a 22. veljače, samo dan kasnije, prvo hrvatsko pismo, glagoljica, ima svoj dan. Učenici 6.b i 6.c uz čitanje i slušanje poezije na temu jezika i interaktivno predavanje ponovili su, ali i proširili svoje znanje o materinskom jeziku, idiomima i glagoljici. Najzanimljiviji sadržaji sigurno su im bili kvizovi u kojima su potvrdili svoje znanje o materinskom jeziku i glagoljici koje su dosada naučili.