„POPEVAMO PO DOMAČEM“

U četvrtak, 15. studenoga 2012. godine održan je u Osnovnoj školi Mursko Središće 9. susret mladih kajkavskog jezičnog izričaja – Naš mali kaj.

Manifestacija se sastojala od dva dijela: kviza „Smo kaj pozabili?“ i literarno-glazbenog natječaja „Zviraju reči – popevamo po domačem“. U  kategoriji glazbenog natječaja, a u konkureciji sedam  glazbenih točaka kajkavskih pjesama, odlukom stručnog žirija u sastavu prof. Ivice Majsana, te nastavnica Marije Trstenjak i Lidije Vuri pobijedila je učenica petog razreda OŠ Kneginec Gornji Tena Kramar (mentor prof. Josip Levatić). Otpjevala je pjesmu Tu je Zagorje moje (tekst: Jelena Puklin,  glazba Josip Levatić).

Organizator projekta bila je OŠ Mursko Središće, a pokrovitelji Grad Mursko Središće i Ogranak Matice hrvatske Čakovec.

Valja naglasiti kako je čitav projekt osmišljen i realiziran na izrazito profesionalnom nivou uz veliko oduševljenje svih nazočnih: sudionika, natjecatelja, učitelja i mnogobrojne publike.