41. FESTIVAL DJEČJE KAJKAVSKE POPEVKE, ZLATAR 2012.

OSNOVNA ŠKOLA KNEGINEC GORNJI – POBJEDNIK 41. FESTIVALA DJEČJE KAJKAVSKE POPEVKE, ZLATAR 2012.

U nedjelju, 30. rujna 2012. godine završila je 43. po redu zlatarska manifestacija Dani kajkavske riječi. Središnji događaj čitave manifestacije u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića bio je 41. Festival dječje kajkavske popevke na kojem su ove godine učenici iz osnovnih škola kajkavskog govornog područja uz pratnju Tamburaškog orkestra HRT-a, pod ravnanjem mestra Siniše Leopolda izveli 18 novih kajkavskih popevki. Tradicionalno, učenici su stihove s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesnika uglazbljivali uz pomoć svojih voditelja, učitelja glazbene kulture. Festival je imao natjecateljski karakter, a nagrade su se dijelile u dvije kategorije: za najbolju skladbu i najbolju interpretaciju. Obje nagrade pripale su OŠ Kneginec Gornji, čija je učenica Tena Kramar nagrađena za najbolju interpretaciju. Pjesmu Tu je Zagorje moje, koju su na tekst Jelene Puklin, učenice OŠ Belec uglazbili učenici OŠ Kneginec Gornji uz pomoć svog voditelja prof. Josipa Levatića, stručni je žiri u sastavu Sanje Drakulić iz Hrvatskog društva skladatelja te studenata glazbe Mande Sviben, Patricije Hitrec i Mislava Svibena ocijenio najboljom skladbom ovogodišnjeg Festivala. Aranžman skladbe potpisao je Siniša Leopold.

Kristalni zvonček pobjednicima je uručio gradonačelnik Zlatara dr. Miroslav Kopjar.

Uz Tenu Kramar, iz OŠ Kneginec Gornji na Festivalu je nastupila i učenica Iva Cikač s pjesmom Jesenska megla.