Zdrav duh u zdravom tijelu

U utorak, 10. rujna 2019. učenici razredne nastave vježbanjem na školskome igralištu obilježili su Hrvatski olimpijski dan.

Hrvatski olimpijski odbor svake godine 10. rujna obilježava Hrvatski olimpijski dan kao dan osnivanja krovne sportske organizacije. Obilježava se diljem Hrvatske s ciljem masovnog uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanja svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima. Naši su učenici, stoga, odjenuli sportsku odjeću i izašli na školsko igralište te se priključili obilježavanju toga dana. Na samome početku pretrčali su nekoliko krugova oko škole, a nakon toga zajedno vježbali na igralištu.

Na taj im je način ukazana važnost brige o zdravlju, pravilnom odijevanju i tjelovježbi.

« Ožujak 2024 »