Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje provela je 1. ožujka 2019. godine šesto po redu online kviz natjecanje „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“. Kroz 30 pitanja online kviza učenici osnovnih škola pokazali su koliko poznaju Hrvatski sabor, njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, načinu njegova rada i znanja o suvremenom Saboru.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovale su 54 škole iz svih krajeva Hrvatske među kojima je bila i naša škola koja se ove godine prvi puta uključila u ovakav oblik natjecanja. Našu su školu, pod mentorstvom učitelja geografije Marka Viteza, predstavljali učenici Jure Gerić (6. b), Max Vitez Tišljar (7. a) i Erik Levatić (8. b), dok su rezervni igrači bili Lucija Medved (6. a), Borna Cupar (7. a) i Patrik Lukač (8. b). Naša je ekipa zauzela solidno 26. mjesto, a svi natjecatelji su prigodno nagrađeni. Kako je bilo na natjecanju, pogledajte u fotogaleriji.