"Soviele Sprachen du kannst, so oft bist du Mensch".

U srijedu 26. rujna u našoj školi obilježili  smo Europski dan jezika. Odlukom  Vijeća Europe ovaj datum obilježava se od 2001. godine. Cilj Dana jezika je jačati svijest o važnosti učenja jezika, promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika.

Na satovima njemačkog  jezika učenici su s učiteljicama razgovarali o važnosti učenja stranih jezika, uspoređivali riječi kajkavskog dijalekta s njemačkim jezikom te slušali i pjevali pjesme na njemačkom jeziku.

Za vrijeme šestog sata učenici sedmih i osmih razreda natjecali su se u poznavanju stranih jezika. Svoje znanje pokazali su u kvizu i raznim igrama na njemačkom jeziku. Svi učenici pokazali su zavidno znanje u poznavanju Europe i stranih jezika.

Učiteljice: Alenka Vuk i Tatjana Grđan

Za nastavak tradicije u obilježavanju europskog dana jezika i ove se godine pobrinuo svojim dolaskom g. Peter Hopwood vlasnik  tvrtke Libris komunikacije d.o.o. Varaždin. Učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali su u prezentaciji engleskog jezika kroz temu „What is Great about Great Britain?“, naučili su zašto engleski jezik prevladava u komunikaciji većine ljudi svijeta, te koja su to područja života i rada koja su nezamisliva bez uporabe engleskog jezika. Djeca su proširila vokabular novim riječima, saznali da su time, weather, person, year, fact, day, number, problem…. samo neke od najčešće izgovorenih riječi engleskog jezika. Bilo je poučno i zabavno, a nakon toga su učenici sami izradili projektne radove na temu  „How can I express myself in English…“  i  „How do I feel about learning English…“.                                                                                                                                                             Svaki put  se ponovo razveselimo dolasku g. Hopwooda u našu školu jer nam donosi svježe informacije o Londonu, Velikoj Britaniji i jeziku koji toliko rado „pjevamo“, čitamo i pratimo. Stoga pozivnica za slijedeću godinu vrijedi……..