Pješice u školu svaki dan

U sklopu akcije Zelena čistka obilježili smo Dan pješice u školu koji se u cijelom svijetu obilježava 10. travnja. Mnogi učenici i učitelji toga su dana u školu stigli pješice ili biciklom.

Cilj ove akcije je razviti svijest o važnosti pješačenja i kretanja u svakodnevnom životu te stimulirati učenike i njihove roditelje, kao i sve ostale građane, da se prilikom odlaska u školu ili na posao što manje služe automobilima i sličnim prijevoznim sredstvima.

Pozivamo učenike, učitelje i roditelje da što češće na ovaj način odlaze u školu ili na posao jer na taj način izravno sudjeluju u očuvanju okoliša i svojega zdravlja.

« Ožujak 2024 »