Zelena čistka za čišće i zelenije sutra

Naša škola uključila se u akciju Zelena čistka koja će se ove godine održati u dva navrata: od 1.4. do 1.5 u sklopu akcije Let's Clean Up Europe! te 15.9 u sklopu kampanje Let's do it! World!. Tada će biti organizirana najveća zajednička globalna akcija čišćenja tijekom koje će sudionici iz 150 zemalja svijeta čistiti okoliš istog dana.

Glavni cilj ove akcije je podići svijest naših učenika i mještana o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti čuvanja okoliša.

Tijekom travnja obilježit ćemo u našoj školi, uz prikladne školske aktivnosti s učenicima, sljedeće ekološke datume:

Hrana kao otpad! EAThink2015 – Jedi lokalno, misli globalno!

Nastojat ćemo locirati divlja odlagališta otpada na području naše općine, te u suradnji s mještanima i lokalnom samoupravom, ukloniti taj otpad i tako pridonijeti očuvanju okoliša i prirode.