Hladnoća u Celzijusima - toplina u srcima

Da su naši učenici suosjećajni prema svim živim bićima, pokazalo se i u ovim hladnim danima. Nisu samo marljivo donosili potrepštine za socijalnu samoposlugu, već su ovih izuzetno hladnih dana, kada se živa spuštala i ispod minus 10 Celzijevih stupnjeva,  mislili i na gladne i promrzle ptičice koje obitavaju na ovom području.

Uz pomoć učiteljice  iz biologije, Kristine Maričić, učenici 7.b razreda napravili su hranilice za ptice  te ih postavili na drveće u školskom parku. Marljivo i inovativno punili su posudice-hranilice raznim sjemenkama pomiješane sa svinjskom masti i goveđim lojem te su na konope nizali komade jabuka i krušaka.

U radu ih nimalo nije smetala izuzetno niska temperatura koja je u utorak iznosila oko minus deset Celzijusa. Detalje pogledajte u fotogaleriji.