LiDraNo u našoj školi

Ovogodišnja međuopćinska smotra u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu učenika osnovnih škola LiDraNo održana je 26. siječnja u Osnovnoj školi Kneginec Gornji.  Sudjelovali su učenici Osnovne škole Šemovec, Osnovne škole Trnovec, Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, Osnovne škole Beletinec, Osnovne škole „Petar Zrinski“ Jalžabet i Osnovne škole Kneginec Gornji.

Ravnatelj škole domaćina, Miljenko Rožmanić, zaželio je dobrodošlicu i puno uspjeha svim sudionicima, njihovim mentorima i ravnateljima.

Najteži dio posla ipak je imalo stručno povjerenstvo s područja Novog Marofa čija je zadaća bila procijeniti uspješnost radova i scenskih nastupa.

Za županijsku razinu LiDraNO 2018. predložena su dva skupna scenska nastupa učenika OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, pojedinačni scenski nastupi učenika OŠ Šemovec i OŠ Kneginec Gornji, radijska emisija Bila jednom jedna… učenika OŠ Šemovec. Najbolji literarni radovi su radovi učenice Franje Sokol i učenika Dorina Mikolaja iz OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, Lee Kečak iz OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet i Lucije Kušter iz OŠ Kneginec Gornji. Najbolje novinarske radove napisali su Luka Božak iz OŠ Šemovec te Matea Stolnik i Maja Cepanec iz OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija.