Trenska nastava osmaša u Vukovaru

Nikada nećemo zaboraviti Vukovar

Učenici osmih razreda bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru od 10. do 11. studenoga 2017. godine. Putovali su zajedno sa svojim razrednicima; Marinom Košćak, Alenkom Vuk i Josipom Levatićem. Glavni cilj putovanja bio je jasno prikazati učenicima što se događalo za vrijeme Domovinskog rata i kakve je posljedice rat ostavio na cijelu Hrvatsku.

Prvi dan putovanja učenici su posjetili Muzej vučedolske kulture, Dvorac Eltz i pogledali vodotoranj, simbol hrvatskog zajedništva. Kada su stigli u hostel, imali su predavanja o Domovinskom ratu.

Drugi dan učenici su posjetili Memorijalno groblje u Vukovaru gdje su zapalili svijeće i pomolili se za sve žrtve rata, Opću županijsku bolnicu (gdje su razgledali neobnovljeni dio bolnice pretvoren u muzej), masovnu grobnicu, Spomen dom Ovčara i Trpinjsku cestu (groblje tenkova). U vojarni su imali predavanje o bombama i protokolima za zaštitu. Također su razgledali Memorijalni centar gdje su saznali što se sve događalo u Borovu naselju i kako su ljudi bili tretirani u logorima.

Istog dana bilo je i svečano otvorenje vojarne, pa su učenici imali priliku vidjeti vojni orkestar, vojnike i predsjednicu Hrvatske, Kolindu Grabar-Kitarović, koja je održala prigodni govor.

Vrativši se svojim kućama, u školi su izradili pano povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara koji se obilježava 18. studenoga svake godine. Ove godine taj dan je za njih imao posebno značenje, a Vukovar će zauvijek nositi u svojim srcima.

Novinarska grupa

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 20. 11. 2017.

« Travanj 2018 »