"mali KAJ v Zelini" 37. Smotra dječjega kajkavskoga pjesništva "Dragutin Domjanić" - Sveti Ivan Zelina 2017.

"Črleni cvet"

Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja ove subote, 21. listopada održala se 37. po redu Smotra dječjeg kajkavskog stvaralaštva "Dragutin Domjanić".

Na ovogodišnji natječaj odazvalo se 450 učenika iz 92 osnovne škole. Od ukupno 523 pristigle pjesme, ocjenjivački sud u sastavu: dr. sc. Ivo Kalinski, † prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur - za javnu je izvedbu (21. listopada 2017.) odabrao je 30 pjesama, a 78 pjesama objavljeno je u zbirci Smotre naslova "Da je meni drevo biti". Književni program Smotre upotpunjen je dramskim, filmskim i glazbenim sadržajem u kojem su sudjelovali učenici škola sudionica Smotre. U maloj galeriji Učilišta postavljena je izložba dječjih likovnih radova - ilustracije pjesama objavljenih u zbirci "Da je meni drevo biti", a u Galeriji „Kraluš” prigodno je postavljena izložba slika „Vrijeme anđela” akademske slikarice Edit Glavurtić.

Leona Mašić, učenica 6.b razreda, bila je dio drage nam  kajkavštine i vesele dječje riječi s pjesmom "Črleni cvet" uz vodstvo učiteljice Tamare Hojnik. Leonu su podržale i članice literarne družine, također učenice šestog razreda.

Novi natječaj je već u tijeku i traje do kraja ove školske godine. Vjerujemo da ćete već sada početi zapisivati  kajkavske stihove i da će naša škola biti bogatija za još kojeg uspješnog literata koji uživa u dragoj nam kajkavštini.

« Ožujak 2024 »