Kruh naš svagdašnji

Učenici i učitelji Osnovne škole Kneginec Gornji i ove su školske godine na zanimljiv, kreativan i poučan način obilježili Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. U razdoblju od 17. do 21. listopada učenici su sa svojim učiteljicama izrađivali i pekli kruh i krušne proizvode, peciva i tradicionalne kolače. S učenicima se razgovaralo na temu Od zrna do pogače, približila im se važnost blagovanja kruha i njegovanja narodnih običaja. Na satovima hrvatskog jezika pisani su literarni radovi pod naslovom Kruh. Napravljene su zanimljive izložbe plodova zavičaja, sjemenja, ljekovitog bilja, gljiva i starih sorata voća.

Svečani program s blagoslovom kruha održan je u petak 21. listopada. Učenici nižih razreda sa svojim su učiteljicama pripremili niz recitacija, igrokaza i pjesama kojima su obilježili svečanost programa. Voditeljica je bila vjeroučiteljica Maja Bobek Ivanjko. Viši razredi pripremili su recitacije i igrokaz Smisao kruha. Pripremila ih je vjeroučiteljica Marina Košćak te učiteljice hrvatskog jezika Željka Gregur i Tamara Hojnik. Svečani blagoslov s nekoliko prigodnih riječi udijelio je velečasni Jadranko Benjak.

« Ožujak 2024 »