Naši učenici u Lisinskom

Učenici Osnovne škole Kneginec Gornji sudjelovali na koncertu Zagrebačke filharmonije

U petak, 8. travnja 2016. godine učenici viših razreda OŠ Kneginec Gornji posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. U sklopu Tjedna glazbe za mlade, a u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži, Zagrebačka je filharmonija održala koncert na temu hrvatske filmske glazbe pod nazivom Filmska glazba (100% hrvatsko). Pred prepunim auditorijem te uz profesionalno i edukativno osmišljen glazbeno-scenski program (stariji se ljubitelji glazbe sjećaju ciklusa Koncerti za mlade slavnog američkog skladatelja i dirigenta Leonarda Bernsteina), mladi su ljubitelji glazbe uživali u ulomcima iz filmova i serija Glembajevi, U registraturi, Tko pjeva zlo ne misli, Vlak u snijegu i mnogih drugih. Pod suverenim dirigentskim vodstvom maestra Dinka Appelta, zagrebački su filharmoničari svojoj najmlađoj i brojnoj publici pružili nezaboravan glazbeni doživljaj i užitak, a profesorima glazbe  primjer da u okviru aktualne Cjelovite kurikularne reforme odgoj za glazbu putem kvalitetno izvedene glazbe u najvećoj mjeri ima stručno-metodičkog i estetskog opravdanja.

Nadamo se da je ovaj koncert našim osnovnoškolcima ostavio nezaboravan glazbeni dojam, a ciklus Tjedan glazbe za mlade svim glazbenim pedagozima, koji su aktivno pratili barem jedan koncert, pružio vrlo s(p)retno rješenje za izvanučioničku nastavu u okviru predmeta glazbene kulture.