Dani dječjeg kajkavskog stvaralaštva Dragutin Domjanić Sveti Ivan Zelina

Vrabec na oblaku svojevrsni je moto i naziv zbirke pjesama nastale na temelju odabranih učeničkih  radova poslanih na ovogodišnji književni natječaj dječjeg kajkavskog stvaralaštva u Svetome Ivanu Zelini. Naime, od gotovo četiristo poslanih lirskih pjesama na kajkavskom narječju, pjesma Damjana Ivanjka iz 7. b razreda Videl sem leptireka odabrana je među 35 pjesama za javno izvođenje na svečanoj priredbi koja je održana 25. listopada u Pučkom otvorenom učilištu u Svetome Ivanu Zelini. Program su vodili Vid Balog i Adam Končić, a nastupili su:  Blue World trio, pjevači i tamburaši osnovnih škola Ksavera Šandora Đalskog Donja Zelina, Dragutina Domjanića Sveti Ivan Zelina, učenici OŠ K. Š. Đalskog Donja Zelina Dječja scena ZAmKa. Središnji dio programa bio je nastup učenika iz gotovo svih kajkavskih područja Republike Hrvatske. Važno je napomenuti da je Smotra potpomognuta Ministarstvom kulture Republike Hrvatske i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, a da su komisiju za odabir radova sačinjavali: dr. sc. Ivo Kalinski, prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur.

Bogatstvom, ljepotom i raznolikošću, ali i iskazanom ljubavlju prema kaju pokazali su da kajkavsko narječje živi u srcima mladih te da mu ne prijeti zaborav.