27. smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

Gospodarska škola Varaždin i ove je godine bila domaćin županijske smotre učeničkih zadruga. Ovogodišnja smotra održana je 3. svibnja 2024., a na njoj je sudjelovalo 26 učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije te Centar izvrsnosti iz poduzetništva. Svoje poduzetničke aktivnosti i ove je godine predstavila Učenička zadruga „Kneginja“

Na 27. smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije našu su zadrugu predstavljale učenice 8.c razreda, Tena Medved i Lana Žvorc te učiteljice Martina Boltižar i Martina Goričanac. Proizvod kojim se zadruga predstavila bila je ukrasna slika „Rascvjetana pistacija“. Slika je izrađena od prirodnih materijala, ljuski pistacija, drva, kudeljnog konopa te je obojana bojama i lakom na bazi vode. Ovim se proizvodom želi ukazati na potrebu smanjenje otpada od hrane te potaknuti pojedince na kreativnost i osmišljavanje i stvaranje novih uporabnih predmeta. Izložbeni prostor i predstavljeni proizvod bili su zanimljivi posjetiteljima koji su imali brojne upite o samom proizvodu i radu zadruge.

Na smotri rad zadruge boduje prosudbeno povjerenstvo kroz nekoliko elemenata - pisano izvješće, estetski izgled izložbenog prostora, estetski izgled i uporabna vrijednost proizvoda, usmeno izlaganje, video prikaz praktičnog rada te djelovanje učeničke zadruge. Na temelju zadanih kriterija, Učeničkoj zadruzi „Kneginja“ dodijeljeno je 33 od ukupno 40 bodova. Čestitamo mentorici Martini Boltižar te učenicama Teni i Lani na postignutom uspjehu!