Nacionalna edukacija djece u području zaštite i spašavanja

„Usvojimo znanja da šteta bude manja“ bio je moto predavanja koje je za učenike nižih razreda OŠ Kneginec Gornji održala članica Civilne zaštite. Projekt edukacije sufinancirala je Europska unija iz Kohezijskog fonda s namjerom smanjivanja rizika od katastrofa SROK.

Učenici su upoznati prijetnjama koje nas mogu zadesiti (potres, poplava, požar, klizišta i odroni, vulkani, tsunami, industrijske nesreće, nuklearne i radiološke nesreće, suša, epidemija/pandemija, orkanski vjetrovi, ekstremne temperature, snijeg i led) te savjetovani što učiniti ako se nađu u takvoj situaciji. Upoznati su s kompletom za preživljavanje te s obiteljskim planom i razrednim planom koji će im pomoći za vrijeme katastrofe.