Praizveden Ples kod Andrijine kule

Na 24. Smotri glazbenog stvaralaštva djece i mladeži Varaždinske županije održanoj 26.3.2024. godine u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu nastupio je Tamburaški kvartet OŠ Kneginec Gornji

Nakon nekoliko mjeseci predanoga i savjesnog rada, vježbanja i odricanja naši su tamburaši pojačani violinisticom Doris Jurinec naprosto oduševili izvedbom pripremljenog programa.

Uz romantičan prizvuk Schubertove Uspavanke (Wiegenlied op.98, br.2) i uvijek atraktivnu Čajkovskijevu Koračnicu iz baleta Orašar, posebnu su pozornost privukli praizvedbom skladbe Ples kod Andrijine kule, koju je za ovaj sastav skladao voditelj i mentor Kvarteta prof. Josip Levatić. Iz tog je razloga i posvećena sastavu (Hana Šamec – brač 1, Roko Šestak – brač 2, Marina Jagečić – brač 3 i Mihael Šarko – čelo) kao i našoj Kneginečkoj kuli, mjesnome spomeniku i simbolu slobode Varaždina(ca) u kojoj je od 1203. do 1204. godine bio zatočen hrvatsko-ugarski kralj Andrija II Arpadović - darivatelj povlastica slobodnoga kraljevskog grada Varaždinu.