EDUKATIVNA IGRA O ZARAZNIM BOLESTIMA – BIOHAZARD

Zabavi se i nauči nešto novo!

Dragi učenici i poštovani roditelji,
želimo Vam predstaviti edukativnu društvenu igru o zaraznim bolestima pod nazivom „Biohazard“.

Igra je nastala iz želje da se, u ovo vrijeme digitalnih tehnologija, djeca što više zbliže kroz zabavu i govorno – jezičnu interakciju, a pritom i nešto korisno nauče.

Može se uklopiti u nastavu, upotrijebiti na turniru društvenih igara, u školskoj knjižnici i drugim mjestima i prigodama.
Sve informacije o bolestima, njihovom prijenosu i uzročnicima provjerene su od strane stručnjaka – naše epidemiologinje dr. Katice Ćusek Adamić i infektologinje dr. Tamare Butigan.
Igra je prevedena na engleski jezik te je prošla lekturu od strane stručnjaka na oba jezika.
U tisku su korištene boje, ljepila i materijali neškodljivi po zdravlje u skladu s Pravilnikom o sigurnosti igračaka te se mogu reciklirati.
Igra dolazi u valjkastoj kutiji s poklopcem, a namijenjena je za 2 do 4 igrača. Sadržaj kutije podrazumijeva 20 puzzli za sastavljanje igraće podloge, 4 figurice, 1 kocku, 24 kartice na hrvatskom jeziku i 24 kartice na engleskom jeziku te slikovnu uputu za sastavljanje puzzli i pravila igre.

Cilj igre je što prije pobjeći iz vrtloga zaraznih bolesti i spasiti se. Zelena polja omogućuju kretanje prema cilju, crvena vraćaju određeni broj polja unatrag, a žuta („biohazard“) polja omogućuju  izvlačenje kartice. Svaka kartica sadrži jednu zanimljivost o zaraznoj bolesti i uputu igraču što treba napraviti kako bi se igra nastavila dalje.

Igra je nedavno izašla iz tiska te je dostupna po cijeni od 20 eura. Za narudžbu i dodatne informacije možete se obratiti na e-mail: kristina.buzic@skole.hr ili goricanacmartina@gmail.com

učiteljica Kristina Maričić

objavio: Martina Boltižar   datum: 8. 12. 2023.