Veseli Kneginec - tradicija u vinu, zanatima i običajima

U subotu, 4. studenog 2023., u sportskoj dvorani i dvorištu naše škole, održan je tradicijski sajam „Veseli Kneginec - tradicija u vinu, zanatima i običajima“. Sajam tradicionalno organizira Općina Gornji Kneginec s partnerima. Učenička zadruga „Kneginja“ i ove se godine  pridružila brojnim izlagačima na sajmu i prezentirala svoje proizvode.

Sajam je osmišljen kao manifestacija izložbenog, prodajnog, degustacijskog i zabavnog karaktera s ciljem da posjetiteljima približi baštinu kneginečkog kraja kroz autohtonu gastronomsku ponudu, tradicijske proizvode, stare zanate, glazbu i običaje. Učenička zadruga „Kneginja“ i ove se godine pridružila brojnim izlagačima na sajmu i prezentirala svoje proizvode. Uz već poznati Kneginečki paprenjak, posjetiteljima su predstavljeni proizvodi zadruge izrađeni uglavnom od prirodnih materijala. Posjetiteljima je predstavljen rad zadruge te su učeničke rukotvorine mogli kupiti po povoljnim cijenama.

Učeničku zadrugu predstavljale su učenice 8. c razreda, Tena Medved i Manuella Novosel u pratnji  učiteljice i voditeljice zadruge Martine Goričanac. Posjetitelji i organizatori pokazali su veliko zanimanje za učeničke radove i rad Zadruge te su pohvalili trud zadrugara u osmišljavanju originalnih i jedinstvenih suvenira Općine Gornji Kneginec. Uz zahvalu za sudjelovanje na sajmu, organizatori su nam uputili i pozivnicu za sudjelovanje na budućim manifestacijama u njihovoj organizaciji.

učiteljica Martina Goričanac

objavio: Martina Boltižar   datum: 6. 11. 2023.