NEOBIČAN GOST U NAŠOJ ŠKOLI - Posjetila nas je Ančica

OBILJEŽEN SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA

Naša škola je i ove godine provela projekt „Životinjama sreću pruži da ti u srcu ljubav kruži.“ Ovo je jedna od mnogih aktivnosti koje škola provodi tijekom godine s ciljem podizanja svijesti učenika o problemu napuštanja i zaštite životinja.

Tijekom dva tjedna učenici su u školi marljivo prikupljali hranu i potrepštine za napuštene životinje u Udrugama Spas i Životni zov iz Varaždina, a povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite životinja u školi su nas 9. listopada posjetile gospođa Veronika iz Udruge Spas i pas Ančica koja je odmah osvojila srca i simpatije svih prisutnih.

Učenici su u kratkom predavanju imali priliku čuti kako žive napuštene životinje u azilu, o pravilnoj brizi i odnosu prema životinjama i o broju napuštenih životinja uz mnogo savjeta kako biti dobar i odgovoran vlasnik.

Iako je vrijeme provedeno u društvu naših gošća bilo prekratko i nedovoljno za pomaziti i razveseliti Ančicu, bilo je sasvim dovoljno da bi se osjetilo koliko je želje za toplinom ljudskog dodira i za malim kutkom u tom divnom biću. Ančici želimo da što prije pronađe svoj dom.

Hvala svima koji su donacijama poduprli ovaj projekt i pokazali humanost prema napuštenim životinjama.

► vidi FOTOGALERIJU

učiteljica Alenka Vuk

objavio: Martina Boltižar   datum: 13. 10. 2023.