SURADNJA SA SOCIJALNOM ZADRUGOM HUMANA NOVA

Akcija sakupljanja tekstila i tekstilne odjeće povodom Dana planeta Zemlje

Socijalna zadruga Humana Nova društveno je poduzeće koje potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i marginaliziranih skupina kroz proizvodnju i prodaju kvalitetnih te inovativnih tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala. Svojim djelovanjem aktivno i izravno doprinosi izgradnji društva tolerancije i suradnje te pomaže društveno isključenim osobama i njihovim obiteljima unaprijediti njihovo samopouzdanje i kvalitetu života. Također, aktivno doprinosi održivom razvoju lokalne zajednice, smanjenju siromaštva i očuvanju prirode.

Povodom Dana planeta Zemlje, Socijalna zadruga Humana Nova organizirala je akciju sakupljanja tekstila i tekstilne odjeće kojoj se priključila i naša škola. U razdoblju od 20. do 28. travnja učenici i djelatnici naše škole prikupili su tekstil i tekstilnu odjeću koja im više ne treba. Umjesto da postane otpad, sakupljeni tekstil tako je postao vrijedna sirovina za radnike Socijalne zadruge Humana Nova koji će od njega stvoriti nove proizvode. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju u ovoj humanitarnoj i ekološkoj akciji!

Martina Goričanac, učiteljica

objavio: Martina Boltižar   datum: 5. 5. 2023.