Vrijedna donacija Općine Gornji Kneginec učeničkoj zadruzi Kneginja

Učenička zadruga Kneginja unazad nekoliko godina uspješno predstavlja Osnovnu školu Kneginec Gornji na različitim sajmovima, smotrama i natjecanjima te osmišljava maštovite i originalne proizvode. Među njima svakako treba istaknuti Kneginečki paprenjak kojim je zadruga 2018. pobijedila na natječaju Ja poduzetnik!, a od 2022. zadruga je vlasnica industrijskog dizajna kalupa za paprenjake. Vrijednost proizvoda prepoznala je i Općina Gornji Kneginec te ga  proglasila službenim poklonom i suvenirom Općine. S obzirom da u zadruzi postoje brojne ideje za nove proizvode, Općina Gornji Kneginec u potpunosti je financirala nabavku FormBox stroja za izradu kalupa. Na taj način zadruzi je omogućeno kreiranje novih proizvoda, ali i potencijalnih suvenira Općine. Uz financiranje nabavke stroja za izradu kalupa, Općina Gornji Kneginec financijski je potpomogla i izradu društvene igre Biohazard koju su u potpunosti osmislili učenici Osnovne škole Kneginec Gornji. Općina Gornji Kneginec ovim vrijednim donacijama pružila je potporu kreativnom izražavanju učenika te potiče razvoj poduzetništva od najmlađih uzrasta. Također je još više učvršćena veza same škole i lokalne zajednice koja je vrlo važan čimbenik u održavanju kvalitete i raznovrsnosti aktivnosti koje se u školi provode.

učiiteljica Martina Goričanac

objavio: Martina Boltižar   datum: 2. 5. 2023.