Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

Kukuruz naš svagdašnji

Različitim aktivnostima i ove godine obilježili smo Dane kruha – dane zahvalnosti za plodove zemlje. Svečanosti su to kojima zahvaljujemo na svim plodovima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Učenici i učitelji već u ponedjeljak, 14. listopada započeli su s različitim aktivnostima, a tema ove godine je bio – kukuruz. Žitarica je to koja se često naziva zlatnim zrnom jer je bogata hranjivim sastojcima te pozitivno utječe ne zdravlje, a ujedno je i jedna od najčešćih i najvažnijih poljoprivrednih kultura na našim oranicama. Učenici su ove godine učili kako se peče kruh, izrađivali krunice od zrna kukuruza i kokica, izrađivali lutke od kukuruza, pisali literarne radove, ukrasili školu jesenskim plodovima te donijeli  različite proizvode od kruha. U svemu tome pomogli su im njihovi učitelji i učiteljice te osobito vjeroučiteljice Marina Košćak i Maja Bobek Ivanjko. U četvrtak, 17. listopada učenici nižih i viših razreda pripremili su prigodan program, a velečasni Tihomir Kosec blagoslovio je kruh i učenike. Hvala svima koji su sudjelovali te pomogli u organizaciji ove svečanosti!

Novinarska grupa

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 21. 10. 2019.